Freska "Odhalená vyhublice"

17. července 2015 v 17:51 | Myshoolka |  Malba
Kdysi jsme ve škole dělali fresky. Měli jsme si doma udělat sádrovou desku např. do víka od krabice od bot a tu pak přinést. Já přípravu samozřejmě nechala na poslední chvíli - na den předem (měli jsme na to snad 3 týdny). Ještě ktomu jsem si vzala jen trošku sádrového prášku, který zbyl spolužačce. Takže to dopadlo tak, že jsem měla velice tenkou, vlhkou destičku...

Jako předlohu jsme si měli najít nějakou již existující fresku (samozřejmě vyfocenou, ale představa, jak si všichni neseme do školy zeď mi přijde natolik komická, že se jí teď nemůžu zbavit :D) a tu jsme se měli pokusit namalovat. Já nesehnala nic jiného, než tuto odhalenou vyhublici (opravdový název si nepamatuji, ale mělo by to být něco celkem známého, našla jsem ji v nějaké knize o uměni ale už ani na to v jaké si nevzpomínám :D).


Jak jsem se již předtím zmínila, má sádra byla dost tenká a vlhká. To, že nebyla suchá by tolik nevadilo, jelikož fresky se malují na mokro, aby se barva vpila do omítky a tudíž aby se neloupala. jenomže ta má "zeď" začala praskat! Navíc holky přemluvili našeho výtvarkáře, abychom na tomto díle dělali ještě další týden, kdy se mělo rovněž známkovat.

Takže má odhalená vyhublice čekala sedm dní ve skřínce na to, abych ji před známkováním oběvila plesnivou. A co na to učitel? Vyhublice byla vychvalována do nebes, že přesně takle si to představoval, že to vypadá úplně jako bych ji skutečně vyloupla po sto letech z nějakého domu.

Nevím jak vám, ale mě to připadá klidně i starší než sto let :D
Pokud máš zájem o nějaké návody na kresbu nebo malbu (zdarma), napiš mi zprávu! ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama