portrét Alušky

18. května 2015 v 22:22 | Myshoolka |  Digitální tvoření
Jednoho dne, když jsem neměla náadu vůbec nic kreslit, ale přesto jsem chtěla (zvláštní to stav) jsem hledala inspiraci... zapla jsem počítač, prohlížeč... a celkem automaticky klikla na stránku Aluška.org. Ani jsem pořádně nevěděla co dělám a prostě klikla na galerii... a našla její fotku. Pak mi svitlo... dobře, nakreslím Alušku... Mno, a pak si řikam: když se mi to povede, pohla bych jí to poslat... a nebo dát! to by bylo super, kdyby chtěla!... no, a s touhle motivací jsem si dala záležet tak, jako už dlouho ne... a chtěla jsem zachytit opravdu všechno, co šlo... zároveň jsem byla ale nedočkavá až obrázek vyfotím a pošlu emailem, takže mi šla práce od ruky. A vísledek? posuďte sami... mě osobně se tenhle obrázek hrozně líbí... vážně se mi ji podařilo na ten papír zachytit... i když možná vypadá trochu mladší... ale na věku zas tak nezáleží... opravdu je to Alue, jak ji vidím já...
Byl to, myslím, první zážitek (ne, vlastně druhý... byl tu ještě jeden obrázek, pro jinou osobu, která je pro mne asi stejně významná jako Alue a je jí i v čemsi podobná... ale to nebyl portrét, byla to krajina... ze sna?) s kresbou z intuice... budu muset víc poslouchat svoji intuici... ta ví, co mam kreslit, protože vždycky, když ji poslechnu, vznikne něco o hoodně lepšího, než jindy.
Obrázek jsem Alušce poslala, a tři dny netrpělivě čekala na odpověď. Po třech dnech kdy odpověď stále nepřicházela jsem to nechala plavat a částečně jsem na to zapoměla... Pátý den ale přišla odpověď. Byla kladná.
Byla jsem neuvěřitelně nadšená, že jsem se musela pak jít zase vykreslit, tedy přesunout nadšení a nabytou energii na papír. A nakreslila jsem dálší zajímavý obrázek... ten možná časem také zveřejním, pokud ho dodělám do konce (s tím mývám problémy :D)...

Toto byl text a obrázek, který jsem vytvořila před nějakými ČTYŘMI LETY. Článek jsem doposud nikdy nepublikovala, ale nyní je, myslím, okamžik, kdy se to hodí.
Namalovala jsem Alušce totiž další obrázek. Tentokrát na PC.Začalo to tím, že Alue vyhlásila vloni před Vánoci výtvatnou soutěž "Bytosti přírodyv zimě". Rozhodla jsem se zůčastnit a namalovala jsem obrázek, který jsem již před časem ukazovala.

K mému štěstí jsem byla jednou z těch šťastných, kteří za svůj příspěvek vyhráli knihu "Bytosti přírody a léčení země" - skvělá četba :) . A právě pak jsem Alue nabídla to, že bych ji namalovala jako nějakou fantasy postavu nebo tak něco, podle jejích prání. A tak se zrodil nápad, z nápadu vize a z vize dílo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 24. září 2015 v 22:37 | Reagovat

Překrásné! To oblečení vypadá úplně reálně :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama