Svatební dost pro moji mamku

22. prosince 2014 v 22:22 | Myshoolka |  Dorty i jiné dobroty
Moje mamka měla letos v létě svatbu. A protože vím, že by si u nikoho pořádný dort neobjednala, rozhodla jsem se ho udělat sama. Nápad na téma "Mrtvé nevěsty" přišel skoro sám, protože moje mamka má moc ráda černý humor a tento film miluje. Když jsem s tím ale příšla za svou kamarádkou, se kterou dorty obvykle peču, začala si ťukat na čelo, že to je nápad maximálně na pohřeb. Plánovala jsem to pro mamku nejdřív jako překvapení, ale když jsem pak kvůli té kamarádce znejistěla, musela jsem to mamce prozdadit.
A reakce? Přišlo jí to jako skvělý nápad! Až to mě samotonou překvapilo :)
Dort jsem ale nakonec dělala úplně sama, jelikož kamarádka mi onemocněla :( A navíc jsem ho musela dělat doma u mamky, protože já tou dobou ještě bydlela v bytě, který měl 15 metrů čtverečních a tam se toho opravdu moc nevejde :)
A tak jsem k ní přišla asi v 9 nebo v 10 hodin ráno a začala jsem...
Práce to byla opravdu úmorná, ale šla od ruky. Zkončila jsem cca v 10 večer, takže mi to zřejmě trvalo 12 hodina - nejedla jsem, pila jen málo a druhý den jsem v 7 ráno vztávala kvůli přípravám na obřad - jak já byla vyflusaná... a teď si vemte, jak na tom musela být mamka - ta měla takový časový plán celý měsíc před svatbou až nakonec 2 dny před dned "D" taky onemocněla...
Teď vím, že je velká škoda, že jsem si dort nefotila v průběhu práce. Je ale pravda, že jsem nakonec zapoměla vyfotit i konečný výsledek, takže na obrázcích už je rozkrojený... A jak vypadal?


(rozklikněte "celý článek")Byla sranda, když jsem se pokoušela udělat ta šikmá patra - pořád to chtělo sklouznout a nějak se mi to nedařilo seříznout tak, aby se mi to líbilo...

Ale dort se velikostně povedl přesně podle plánu, jelikož jsem si to všechno šíleně složitě vypočítala... hold se někdy matika vyplatí :)


Den před výrobou dortu jsem vymodelovala i figurky těchto postaviček, jenže se mi při chladnutí rozpadly. To mě hodně naštvalo, ale nakonec to strejda (mamčin manžel - znám ho odmalička a tou dobou jsou všichni chlapi kromě tatínka strejdové :)) vyřešil vytištěnými a zachránil tak situaci :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama