Dort - CHARMANDER

10. prosince 2014 v 22:22 | Myshoolka |  Dorty i jiné dobroty

Mým dalším koníčkem je pečení dortů. Mám jich za sebou už docela dost...
Jako první bych chtěla ukázat Charmandera, kterého jsme dělaly spolu s kamarádkou Dášou pro jejího přítele k 18. nazozeninám. Byla fo docela fuška. Hlavně vypočítat tělo tak, aby nám vyšel korpus na celý dort, ale aby jsme neměly moc přebytků... Při počítání mě ale nenapadlo, že se tíhou tolik propadne, ale nakonec to tolik nevadí, protože vypadá ještě roztomileji :)
Další problém přišel s potahováním: Fondánu jsme měly jen tak tak. Musely jsme udělat jen tenkou vrstvu. A protože jsme předtím pracovaly s fondánem jen jednou, neměly jsme tolik zkušeností a na pár místech se nám potrhal. Když se na to zpětně podívám, vsadím se, že by se nám potrhal znova, kdybychom dort dělaly dnes :). Chce to prostě tlustší vrstvu. Byl by totiž i celkově hladší... A když budete dělat takový dort, určitě si dejte pozor na to, abyste měli korpus dost robný Už předtím, než budete nanášet fondán. Potom sice něco málo ještě schovat můžete, ale jen do určité míry :) Můžete si všimnout na obrázku dole:

Oříšek číslo 3 byla práce s ostatními byrvamu fondánu. Jednak šlo o to namíchat co nejpřesnější odstín s omezeným výběrem barev. Přiblížily jsme se jak jsen jsme mohly :) Druhak pak problém "jak to sakra naskládat, aby to drželo a vypadalo hezky??". Ano, mluvím tu hlavně o těch očích (pusa je druhotná, té si nido nevšímá tolik :)). Od černého fondánu jsem měla neustále ušpiněné ruce a špínu jsem obtiskávala na bílé odlesky. Kdybyste viděli, jak jen já se vztekala!... to by do mě neřekli snad ani ti, kdo mě zná :)


Samotná oslava pak probíhala v té nejlepší hospůdce v Praze, co znám. Jmenuje se "HOSTIVAR", podle názvu - v Hostivaři a vaří si tu vlastní pivo :). Nádherný interiér i exteriér, příjemný personál, který neměl problém s tím, že jsme si tam vzali vlastní dort a ve všem vyšli vstříc. Pivo mají moc dobré a opravdu skvělé jídlo (no jo, dort se k pivu moc nehodí :D)
Takže pokud je někdo z vás z Prahy, někdy určitě zajděte, stojí to za to (nezapomeňte na rezervaci, bez ní večer nemáte šanci :)).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama